cerealia همایش میلیون پتروشیمی سرمایه گذاری

cerealia: همایش میلیون پتروشیمی سرمایه گذاری اقتصادی سرمایه گذاری شرکت ملی پتروشیمی صنعت پتروشیمی

گت بلاگز اخبار پزشکی سرطان تا سال ۲۰۲۵ یک‌چهارم جمعیت دنیا را در بر خواهد گرفت

استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد از گسترش قابل‌توجه سرطان تا درگیر کردن یک‌چهارم مردم دنیا در سال ۲۰۲۵، طبق تحقیقات خبر داد و گفت: باید عنوان غربالگری جدی گرفته شو

سرطان تا سال ۲۰۲۵ یک‌چهارم جمعیت دنیا را در بر خواهد گرفت

سرطان تا سال ۲۰۲۵ یک چهارم جمعیت دنیا را در بر خواهد گرفت

عبارات مهم : جمعیت

استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد از گسترش قابل توجه سرطان تا درگیر کردن یک چهارم مردم دنیا در سال ۲۰۲۵، طبق تحقیقات خبر داد و گفت: باید عنوان غربالگری جدی گرفته شود.

به گزارش مهر، علی اصغر یارمحمدی غروب شنبه در سیزدهمین همایش سلامت و زندگی شاهرود که در تالار شقایق های دانشگاه صنعتی این شهر برگزار شد، با اشاره به سیر روبه رشد بیماری سرطان و در برگرفتن یک چهارم جمعیت دنیا تا کمتر از ۱۰ سال آینده، تأکید کرد: امروزه به علت سبک زندگی نادرست، به جای دست وپنجه نرم کردن با بیماری های عفونی گذشته، با گسترش روزافزون بیماری مهلکی به نام سرطان مواجه هستیم که علاوه بر فقدان علائم هشداردهنده، موجب کم کردن عمر و ایجاد تأثیرات مخرب بر اقتصاد خانواده و جامعه می شود.

سرطان تا سال ۲۰۲۵ یک‌چهارم جمعیت دنیا را در بر خواهد گرفت

وی ضمن بیان این که امروزه جهت جلوگیری از این بیماری از روشی به نام غربالگری استفاده می کنند، افزود: این شیوه امکان شناسایی و کشف زودرس افراد مشکوک و مستعد به سرطان را جهت جلوگیری از هدر رفت عمر و هزینه فراهم می کند و ضمن جلوگیری از فوت زودرس، امید به زندگی و کیفیت آن را زیاد کردن می دهد.

پروستات دومین سرطان جهان

چهره ماندگار علمی شاهرود در بخش دیگر سخنان خود ضمن اشاره به سرطان پروستات به عنوان دومین سرطان مرسوم جهان، گفت: طبق اعلام شرکت بهداشت جهانی امروزه با سونامی سرطان پروستات در بعضی از کشورها، ازجمله کشور عزیزمان ایران مواجه هستیم. هرچند این بیماری از دهه هشتم زندگی، دارای سیر کندتری هست، ولی همچنان به علت پایین آمدن سن مبتلا شدن و نیز زیاد کردن هزینه های درمان، مشکلاتی را ایجاد می کند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد از گسترش قابل‌توجه سرطان تا درگیر کردن یک‌چهارم مردم دنیا در سال ۲۰۲۵، طبق تحقیقات خبر داد و گفت: باید عنوان غربالگری جدی گرفته شو

یارمحمدی با اشاره به عوامل مؤثر در ایجاد این بیماری، گفت: سابقه فامیلی، اوج رفتن سن، نژاد، جغرافیا، تغییرات آب و هوایی، رژیم غذایی، چاقی، هورمون ها، مصرف الکل و مواد مخدر، امواج و استرس، وازکتومی و مصرف زیاد کلسیم امکان ایجاد این نوع از سرطان را زیاد کردن می دهند.

وی افزود: اکثر علل مذکور یکسان با عوامل ایجاد سایر انواع سرطان هستند و همه آن ها به گونه ای با سبک زندگی پرخطر افراد در ارتباط اند. با اصلاح عادات غلط رفتاری می توان تا حدود زیادی از بروز انواع این بیماری جلوگیری کرد.

سرطان تا سال ۲۰۲۵ یک‌چهارم جمعیت دنیا را در بر خواهد گرفت

واژه های کلیدی: جمعیت | زندگی | بیماری | جلوگیری | پروستات | انواع سرطان | سرطان پروستات | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs