cerealia همایش میلیون پتروشیمی سرمایه گذاری

cerealia: همایش میلیون پتروشیمی سرمایه گذاری اقتصادی سرمایه گذاری شرکت ملی پتروشیمی صنعت پتروشیمی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری فرهنگسازی سینما جهت اهدای عضو

امروز سالگرد تولد زنده یاد عسل بدیعی، بازیگر تلویزیون و سینماست؛ هنرمندی که با وجود فوت در 12 فروردین 1392 در 35 سالگی همچنان زنده است و نفس می کشد؛ او در وقت ح

فرهنگسازی سینما جهت اهدای عضو

فرهنگسازی سینما جهت اهدای عضو

عبارات مهم : زندگی

امروز سالگرد تولد زنده یاد عسل بدیعی، بازیگر تلویزیون و سینماست؛ هنرمندی که با وجود فوت در 12 فروردین 1392 در 35 سالگی همچنان زنده است و نفس می کشد؛ او در وقت حیات، کارت اهدای عضو را دریافت کرده بود و بعد از مرگ، همه اعضای داخلی بدنش از جمله قلب، ریه، کلیه و کبد به بیماران متقاضی اهدا شد و به آنها زندگی دوباره بخشید.

فرهنگسازی سینما جهت اهدای عضو

به همین علت بجز دوام نام او در عرصه هنرهای نمایشی، می توان گفت حتی جسم او به علت این زندگی بخشی و اعطای حیات، همچنان زنده است و می توان تولد این بازیگر و همه آنهایی را که بعد از فوت با اهدای عضو خود به زندگی خود ادامه می دهند، تبریک گفت.

جام جم در این گزارش و در گفت وگو با سه هنرمند تلویزیون و سینما، ضمن یادی از عسل بدیعی، هم بر لزوم ساخت آثاری مناسب در این زمینه تاکید می کند و هم دریافت کارت اهدای عضو به وسیله بازیگران و صورت های معروف و اشخاص آشنا شده است را الگوی خوبی جهت مردم و فرهنگسازی در این خصوص می داند.

امروز سالگرد تولد زنده یاد عسل بدیعی، بازیگر تلویزیون و سینماست؛ هنرمندی که با وجود فوت در 12 فروردین 1392 در 35 سالگی همچنان زنده است و نفس می کشد؛ او در وقت ح

پروانه معصومی: من و عسل بدیعی با هم کارت اهدای عضو را دریافت کردیم

وقتی جهت صحبت با پروانه معصومی، بازیگر تلویزیون و سینما و آثاری چون «طوبی»، «گل های داوودی» و «ناخدا خورشید» تماس گرفتیم، او توصیه جالبی را مطرح کرد. وی به جام جم گفت: من و عسل بدیعی سال 83 با هم جهت دریافت کارت اهدای عضو رفتیم و در نخستین مراسم خوش حالی نفس شرکت کردیم.

معصومی راجع به این که با چه نگاه و روحیه ای می توان این کار را انجام داد، توضیح داد: به هرحال آدم احساس می کند بعد از مرگش می تواند در وجود عده دیگری زندگی کند و درواقع نمی میرد و هست.

فرهنگسازی سینما جهت اهدای عضو

بازیگر سریال هایی چون «امام علی» و «یوسف پیامبر» راجع به فرهنگسازی و همکاری اشخاص محبوب و مشهور در این زمینه هم گفت: حضور بازیگران و صورت های معروف و اشخاص آشنا شده است دراین خصوص تاثیرگذار هست، ولی آنچه تاثیر بیشتری دارد، کنار آمدن خود آدم با این مساله هست. اتفاقا چند وقت پیش مطلبی در جایی از انیشتین خواندم که خیلی قبل تر از مرسوم شدن بحث پیوند اهدای عضو گفته بود: اگر قرار باشد من روی یک تختخواب بخوابم و جهت زنده ماندن مرا با دستگاه های متفاوت نگه دارید، ترجیح می دهم هر بخش از وجودم را در وجود یک نفر که نیاز دارد، بگذارید. به این ترتیب من دیگر نمی میرم و آن موجود عاطل و باطل روی تختخواب نیستم. من موجودی هستم که در وجودهای دیگری زندگی می کنم. معصومی خاطره ای درهمین رابطه بیان کرد: یادم می آید به مراسم خوش حالی نفس شهر رشت رفته بودم و خانمی را دیدم که پسر جوانش فوت کرده بود. او می گفت حتما باید قلب پسرم را جهت اهدای عضو به یک دختر بدهید، چون می خواهم هرازگاهی او را بغل کنم، سرم را روی سینه اش بگذارم و صدای قلبش را بشنوم.

بازیگر آثاری چون «آشیانه مهر» و «خارج از محدوده» راجع به این که آیا سینمای کشور عزیزمان ایران راجع به اهدای عضو، فیلم های خیلی کمی ساخته، گفت: مطمئنا ساخت فیلم هایی راجع به این زمینه می تواند خیلی اثرگذار باشد، ولی سینما خیلی در این خصوص سرمایه گذاری نمی کند، مگراین که داستان خیلی خاص ای داشته باشد. ولی به نظرم تله فیلم ها خیلی می توانند تاثیرگذارتر باشند، چون تلویزیون پربیننده هست. حتی فیلمنامه نویسان و سازندگان آثار، می توانند مراجعه کنند و قصه هایی را که در واقعیت و با عنوان اهدای عضو پیش آمده، مطالعه کنند و آنها را به فیلم برگردانند. ساخت این فیلم ها در تلویزیون، هزینه چندان زیادی نمی خواهد و هم این که کاربرد آن خیلی زیاد از سینما خواهد بود. من هم راجع به این موضوع، فیلمی خوب و خوش ساخت به نام «باران عشق» ساخته آقای احمد امینی بازی کردم که بارها از تلویزیون پخش شد و اثربخش بود.

امروز سالگرد تولد زنده یاد عسل بدیعی، بازیگر تلویزیون و سینماست؛ هنرمندی که با وجود فوت در 12 فروردین 1392 در 35 سالگی همچنان زنده است و نفس می کشد؛ او در وقت ح

پرستو صالحی: روزانه 7 نفر در فهرست انتظار اهدای عضو فوت می کنند

پرستو صالحی، بازیگر تلویزیون و سینما و آثاری چون «زیرآسمان شهر»، «رسم شیدایی» و «اعتراض»، از فعال ترین افراد در این زمینه است و حتی کمپینی هم جهت فرهنگسازی در این خصوص در اینترنت راه انداخت و باعث شد بعضی اشخاص هنری و ورزشی کارت اهدای عضو دریافت کنند. او راجع به این عنوان به جام جم گفت: متاسفانه درمورد عنوان اهدای عضو ما هم بد ساختیم، هم بد نوشتیم و هم بد اجرا کردیم. آنچه به عنوان پیوند اعضا در فیلم ها و سریال ها نشان دادیم، خیلی چیز وحشتناک و تلخی است که روز به روز هم داریم آن را تلخ تر می کنیم.

فرهنگسازی سینما جهت اهدای عضو

درصورتی که در همه دنیا این اتفاق به صورت روتین انجام می شود؛ چون چیزی خیلی عادی است و به قول زنده یاد دکتر افشین یداللهی، فوت چیز غیرمنتظره ای نیست.

این هنرمند که کارت اهدای عضو دارد، افزود: فوت وجود دارد، جهت همین چه بهتر که آدم از فوت خودش یک استفاده درستی به دیگران برساند. خیلی نیاز است که بازیگران و صورت های معروف و اشخاص مطرح در زمینه اهدای عضو، همکاری و ساختن فرهنگ کنند. به نظرم همان قدر که بخش زیادی از سینما توانسته در بخش سیاه نمایی موفق باشد، می تواند راجع به روشن شدن مبحث اهدای عضو هم کمک کند. هنگامی که مردم می بینند، صورت هایی که می شناسند و دوستشان دارند، در این ماجرا پیشقدم هستند، بهتر این عنوان را می پذیرند و این خیلی در نهادینه شدن آن به خانواده ها کمک می کند.

صالحی ادامه داد: زن بدیعی با انجام این کار، پر کردن فرم و دریافت کارت اهدای عضو، ساختن فرهنگ کرد و با فوت خودش زندگی بخش هم شد. این خیلی مهم است که بازیگران و صورت های معروف خودشان را در قبال این ماجرا مسئول بدانند.

این بازیگر با گلایه از بی مهری سینما و تلویزیون به این عنوان گفت: اهالی سینما و تلویزیون این عنوان را فراموش کرده اند. ما مدت هاست این مساله و معضلاتی چون فقر و اعتیاد را در آثار نمایشی فراموش کرده ایم و به آنها نمی پردازیم. راجع به قاچاق مواد مخدر قبلا فیلم های خوبی با حضور آقای جمشید هاشم پور ساخته می شد یا سریال تاثیرگذاری چون «آینه عبرت» تولید می شد. ولی سال هاست این مباحث رها شده است اند. بحث اهدای عضو هم از موضوعاتی است که مغفول واقع شده است و کمتر راجع به آن فیلم و سریال می سازند. سینما و تلویزیون و رسانه ها خیلی دراین خصوص مسئول هستند، جهت این که روزانه تقریبا هفت نفر در فهرست انتظار اهدای عضو فوت می کنند. درحالی که با ارتقای فرهنگ اهدای عضو، می تواند جلوی این از دست رفتن ها گرفته شود و به افراد زیادی زندگی بخشید. ما با بی اعتنایی به بحث اهدای عضو، فقط یک جسد را خاک نمی کنیم، بلکه انگار کلی زندگی را به خاک می سپاریم.

کامران تفتی: همکاری اشخاص مطرح، تاثیرگذار است

کامران تفتی، بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما و آثاری چون «این زن حقش را می خواهد»، «رسوایی» و «زیر هشت» از جمله هنرمندانی است که کارت اهدای عضو دارد. هنگامی که راجع به این عنوان با او تماس گرفتیم، با لحنی شوخ طبعانه و با خنده به جام جم گفت: بنویسید، من کامران تفتی کارت اهدای عضو دارم و اگر اتفاقی برایم بیفتد، فقط سبیل و یک جفت کفش به مادرم می دهند! چیز دیگری باقی نمی ماند.

کامران تفتی ـ که مثل باقی دارندگان کارت اهدای عضو و سلامت باشد و عمرش دراز باد ـ راجع به ساختن فرهنگ دراین خصوص به وسیله اشخاص مشهور باز هم با مطایبه ادامه داد: ساختن فرهنگ و تاثیرگذاری دیگر از این زیاد که افرادی چون روزبه نعمت اللهی (خواننده) و خودم در این خصوص همکاری کرده ایم؟ ولی جدا از این شوخی، مسلما حضور اشخاص محبوب و آشنا شده است در این عنوان تاثیرگذار است و باعث می شود این اتفاق در ذهن آدم ها شکل بگیرد اگر قرار باشد یک روزی معنوی در بدن نباشد، جسم ارزش بتواند زندگی هایی را مانا کند. هنگامی که این باعث می شود خودشان هم بمانند و وجود داشته باشند، آیا که نه.

بازیگر «سلام بر عشق» و «گلوگاه» راجع به بی اعتنایی سینما به عنوان اهدای عضو هم گفت: متاسفانه بدبختی سینمای ما این است که هر لحظه سوژه های خوب داریم، ولی به اتفاق های تکراری بسنده می کنیم. آرزو می کنم و امیدوارم فیلم های خوب و بیشتری راجع به عنوان مهم اهدای عضو ساخته شود.

واژه های کلیدی: زندگی | سینما | بازیگر | دریافت | سینمای | بازیگران | تلویزیون | اهدای عضو | تلویزیون | اهدای عضو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs