cerealia همایش میلیون پتروشیمی سرمایه گذاری

cerealia: همایش میلیون پتروشیمی سرمایه گذاری اقتصادی سرمایه گذاری شرکت ملی پتروشیمی صنعت پتروشیمی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی روحانی کاندیدای قاطع همه ماست/ یارانه ۲۵۰ هزار تومانی یعنی کسری ۳۰ هزار میلیاردی تازه ، مرعشی

معاون مدیر جمهور در دولت اصلاحات گفت: پرداخت یارانه 250 هزار تومانی به حداقل 10 میلیون ایرانی یعنی 30 هزار میلیارد کسری تازه در بودجه کشور.

روحانی کاندیدای قاطع همه ماست/ یارانه ۲۵۰ هزار تومانی یعنی کسری ۳۰ هزار میلیاردی تازه ، مرعشی

مرعشی: روحانی کاندیدای قاطع همه ماست/ یارانه ۲۵۰ هزار تومانی یعنی کسری ۳۰ هزار میلیاردی جدید

عبارات مهم : ایران

معاون مدیر جمهور در دولت اصلاحات گفت: پرداخت یارانه 250 هزار تومانی به حداقل 10 میلیون ایرانی یعنی 30 هزار میلیارد کسری تازه در بودجه کشور.

به گزارش ایسنا، حسین مرعشی در جمع اساتید دانشگاه لرستان با تبریک روز معلم اظهار کرد: از کسانی هستم که اعتقاد نیستم اگر در سیاست یک جناح پیروز شد کشور الزاما پیروز است و اگر جناحی دیگر پیروز نشد کشور شکست خورده است.

روحانی کاندیدای قاطع همه ماست/ یارانه ۲۵۰ هزار تومانی یعنی کسری ۳۰ هزار میلیاردی تازه ، مرعشی

وی با تاکید براینکه هر لحظه طرفدار این بودم که در سیاست باید به یک سیاست برد – برد فکر کنیم و یک سیاست برد-برد را طراحی کنیم، افزود: اگر دموکراسی و به تعبیر مرسوم نظام مردم سالاری دینی حاکم است و مردم حق گزینش دارند ما نمی توانیم بگوییم مردم حق گزینش دارند ولی اگر ما را گزینش نکنند اوضاع خراب می شود و اگر ما را گزینش کنند اوضاع خوب می شود، این غلط است.

مرعشی اضافه کرد: مردم حق گزینش دارند و حق گزینش مردم این است که گاهی اوقات از سیاستی، جناحی و شخصیتی خسته می‎شوند و نمی توانیم گزینش مردم را مشروط کنیم ولی می توانیم کشور را به گونه ‏ای سامان دهیم که هر کس برد کشور برنده باشد. این تز کلی من در سیاست است.

معاون مدیر جمهور در دولت اصلاحات گفت: پرداخت یارانه 250 هزار تومانی به حداقل 10 میلیون ایرانی یعنی 30 هزار میلیارد کسری تازه در بودجه کشور.

معاون مدیر جمهور در دولت اصلاحات افزود: در سال ۸۴ بحران سیاسی هم بر جناح اصولگرا و هم بر جناح اصلاح طلب حاکم شد به گونه ای که در جناح اصولگرا مردها رضایی، قالیباف و لاریجانی مسابقه کردند و اصلا آقای احمدی نژاد را جزو دسته بندی اصولگرایان حساب نمی کردم و تحلیلم در مورد احمدی نژاد این نبود که او کاندیدای نظام یا کاندیدای اصولگراهاست و هر لحظه نظرم با دوستان دیگر متفاوت بود.

مرعشی افزود: در جبهه اصلاحات نیز همین بحران وجود داشت. آقای مهر علیزاده به آقای معین رحم نکرد، هر دوی آنان به آقای کروبی رحم نکردند و هر سه به آقای هاشمی رحم نکردند و حاصل این بحران سیاسی از نظر ما کشور وارد یک باخت بزرگ شد و البته خیلی‎ها تلاش کردند اشتباهات احمدی نژاد را طبیعی جلوه دهند و آنها را بپوشانند. اشتباهات احمدی نژاد اشتباهات بزرگی بود ولی بالاخره دم خروس پیدا شد به گونه‎ای که حتی این جوانان جامعه اسلامی امروز در دانشگاه لرستان از احمدی نژاد دفاع نمی کردند. البته به ما فحش می‎دادند ولی از احمدی نژاد دفاع نمی کردند.

وی اضافه کرد: از این بحران سیاسی باید درس گرفت. در دوره احمدی نژاد خیلی در فشار قرار گرفتیم ولی خودمان را جمع و جور کردیم و توانستیم جناح خود را بازسازی کنیم و طیف وسیع اصلاح طلبان را تا حدودی دور هم جمع کنیم. متاسفانه در طیف اصولگرایی تاکنون توفیقی جهت ایجاد یک شرکت مناسب با شرایط روز حاصل نشده هست. آخرین آن کاری است که جمنا را درست کردند و سه کاندیدا بیرون آمده هست. البته در جمنا مردها ناطق نوری، باهنر، علی لاریجانی، مرتضی نبوی و احمد توکلی نیستند.

روحانی کاندیدای قاطع همه ماست/ یارانه ۲۵۰ هزار تومانی یعنی کسری ۳۰ هزار میلیاردی تازه ، مرعشی

مرعشی تاکید کرد: امروز بالاخره صحنه سیاسی شکل گرفته و انتخابات پیش می‎رود ولی آنچه خلاف انتظارم است و نقد دارم این است که بعد از یک تجربه سنگین و پرهزینه دوباره به سیاست‏ های پوپولیستی و عوام فریبی روی می‎آوریم و این جای تاسف دارد.

رئیس دفتر مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه کشور با هفت ابربحران بزرگ مواجه است که یکی از این بحران‏ها بودجه هست، تصریح کرد: در بحث بودجه الان معادل ۳۰ درصد بودجه کسری داریم که اوراق گران‎قیمت را منتشر می‎کنیم و حقوق می‎دهیم در حالی که اگر اوراق را جهت ساخت سد، نیروگاه و… هزینه کنیم امید داریم که یک روزی به نتیجه می رسد.

معاون مدیر جمهور در دولت اصلاحات گفت: پرداخت یارانه 250 هزار تومانی به حداقل 10 میلیون ایرانی یعنی 30 هزار میلیارد کسری تازه در بودجه کشور.

مرعشی با بیان اینکه حجم فروش اوراق دولت در بودجه را با سود ۲۲ درصد جهت کسری بودجه اوراق می فروشیم، عنوان کرد: امسال ۳۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه کشور بوده که از این میزان ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مربوط به مالیات، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مربوط به نفت و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مربوط به کسری بودجه است که جهت تامین آن ملک، سهام و اوراق می فروشیم.

سخنگوی حزب عاملان سازندگی با بیان اینکه ۴۴ هزار میلیارد تومان یارانه مستقیم، ۱۰ هزار میلیارد تومان یارانه گندم، ۱۵ هزار میلیارد تومان جهت طرح تحول نظام سلامت پرداخت می شود، افزود: این در حالی است که کل بودجه ای که می توانیم به حوزه عمرانی تخصیص دهیم ۱۵ هزار میلیارد تومان نیست و ۷۰ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت می کنیم و حالا یکی بیاید بگوید به هر بدون کار ماهیانه ۲۵۰ هزار تومان یارانه می‎دهیم، اگر حداقل به ۱۰ میلیون نفر ماهیانه دهیم ۳۰ هزار میلیارد تومان کسری تازه درست کردیم ولی الان رسما دارند شعار می‎دهند که “نمی توانیم چیست؟ شما دولت نمی توانیم و نمی شود هستید؟” در حالی که عدد و رقم بودجه معلوم است.

روحانی کاندیدای قاطع همه ماست/ یارانه ۲۵۰ هزار تومانی یعنی کسری ۳۰ هزار میلیاردی تازه ، مرعشی

وی یکی دیگر از ابر بحران‎های کشور را مساله بیکاری بیان کرد و گفت: هر سال یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بدون کار به جمعیت پنج میلیون نفر بدون کار رسوب کرده اضافه می شود و این در حالی است که اقتصاد کشور عزیزمان ایران ظرفیتش در اوج ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار شغل است و از امروز تا ۱۰ سال آینده نیز اگر اقتصاد را خوب اداره کنیم بحران اشتغال داریم.

معاون مدیر جمهور در دولت اصلاحات صندوق بازنشستگی را یکی دیگر از ابر بحران‎های کشور بیان کرد و با بیان اینکه ۹۵ درصد پرداخت‎های صندوق بازنشستگی کشوری از طریق دولت تامین می‎شود و فقط پنج درصد را خودش پرداخت می کند، گفت: صندوق تامین اجتماعی از الان کسری هایش شروع شده است و ظرف ۲۰ سال آینده به اندازه کل ۳۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه فعلی کشور فقط هر سال کسری صندوق های بازنشستگی است.

مرعشی ابر بحران دیگر کشور را آب و حوزه محیط زیست برشمرد و با بیان اینکه هم‎اکنون اصفهان، پایتخت کشور عزیزمان ایران و مشهد با پرسشها آب مواجه هستند و بخش وسیعی از شرق اصفهان حتی حداقل آب را جهت کشاورزی ندارد، افزود: در بحث محیط زیست کشور با بحران ریز گردها مواجه هست، تالاب ها نیز مسئله ساز شده است و حتی مردم سیستان به اندازه خوزستان اعتراض نمی کنند و دریاچه ارومیه و بزودی گاوخونی هم به یک بحران تبدیل خواهد شد.

سخنگوی حزب عاملان سازندگی اضافه کرد: این پرسشها کاملا واقعی هستند و اگر کسی نتواند کارشناسی کشور را بسیج کند و تن به نظرات کارشناسی ندهد دچار بحران می‎شویم.

وی گفت: مدتهاست که پشت تلویزیون می آییم و دروغ بزرگی به ملت کشور عزیزمان ایران گفته ایم و آن اینکه کشور ایران، کشوری ثروتمند هست، این دروغ بزرگ تاریخ است.

مرعشی افزود: میزان نفت و گاز و سنگ آهن و سنگ مس مگر چقدر است؟ از اینها چیزی درنمی آید. الان ۴۰ میلیون تن سنگ آهک تولید می کنیم در حالی که یک شرکت در کره ۴۰ میلیون تن فولاد تولید می کند. تولید ثروت در کشور عزیزمان ایران ضعیف است و سرانه ما ۴ هزار دلار است.

سخنگوی حزب عاملان سازندگی مطرح کرد: در پتروشیمی در تولید مستقیم به ازاری هر یک میلیون تن تولید پتروشیمی ۵۰۰ شغل ایجاد می‎شود در حالی که کاندیدای محترمی می گفتند به ازای هر یک میلیون تن ۲۰۰ هزار شغل ایجاد می شود. گفتیم نمی شود، گفتند آقا شما مخالفید این مهم انجام شود.

وی افزود: آنچه را خطر می دانم این است که دوباره میل کنیم به زدن حرف هایی که با واقعیت خیلی فاصله دارد و مردم را به امور واهی ارجاع دهیم.

معاون مدیر جمهور در دولت اصلاحات ادامه داد: در کشور عزیزمان ایران موجود موهومی به نام دولت وجود دارد که قدرت و ثروتمند مطلق هست، در حالی که نیست و اگر بخش شخصی تجارت نکند و سود نبرد و ما نتوانیم از او مالیات بگیریم نمی توانیم کار مهمی انجام دهیم و این بخش شخصی ما، بخش شخصی نیست که بتواند رشد هشت درصدی را در کشور عزیزمان ایران سامان بدهد. کارمان بسیار سخت و واقعیت ها در اقتصاد کشور عزیزمان ایران بسیار تلخ است و امیدوارم بتوانیم در آینده سیاست را به سمتی ببریم که هر دو جناح مهم کشور و هر جناح دیگری که متولد می شود خردمندانه به مباحث کشور نگاه کند. همه مسئولانه و دقیق حرف بزنند و بتوانیم در یک مسابقه خوب خدمت به مردم را تقویت کنیم و به راهکارهای صحیحی جهت اداره کشور برسیم.

مرعشی افزود: در مساله مناظره تلاش شد این سیستم را بهم بزنیم چون بایستی یک یا دو عنوان کشور جهت مناظره روی میز باشد و کاندیداها راه حل‏ های خود را بگویند تا مردم بفهمند چه کسی راه‎حل دارد در حالی که سوالات به قید قرعه برداشته می‎شود و بعضا ممکن است دارای اهمیت نباشد.

سخنگوی حزب عاملان سازندگی در ادامه با اشاره به راهکار مقابله با رانت در کشور گفت: در این باره استفاده از تجربه برجام راهکار خوبی است و جهت مقابله با رانت و فساد و فضای کسب و کار چاره‎ای نداریم که با همین مدل برجام جلو برویم و این سیاست روشنی است.

مرعشی مطرح کرد: در برجام دولت خیلی کار مشکل داشت و در برجام اراده و همت مدیر جمهور وجود داشت و دکتر روحانی جهت این مهم وقت و مایه گذاشت و مصر بود این پرونده را به نتیجه برساند و همت مدیر جمهور با عالی ترین نیروها و تجربه های کشور ترکیب شد و نیروهای تیم ظریف و عراق چی را به کار برد و همچنین حمایت رهبری نیز به این ترکیب اضافه شد.

وی در ادامه در ادامه به پرسشها زیست محیطی اشاره کرد و گفت: کشور عزیزمان ایران یک درصد خشکی‎های زمین و جمعیت دنیا را داراست و 15 سال پیش 1.2 درصد تولید ناخالص دنیا را داشتیم ولی الان این میزان به 6 دهم درصد تولید ناخالص رسیده و در شرایطی که دنیا 4 نعل جهت ثروتمند شدن تاخته ما با یک خر لنگی تاختیم. به نظرم پیشگیری از حاکم شدن حرف‏های غیر واقعی جهت کشور مهم است.

مرعشی در ادامه با بیان اینکه سهم جمعیت لرستان از جمعیت کشور در سه دهه گذشته چه وضعی پیدا کرده است؟ تصریح کرد: این مساله کاهنده بوده یعنی نشان می‏ دهد استانی مهاجر هستید و نخبگان مهاجرت می کنند و جوامع مهاجر به تدریج دچار یک بیماری مزمن می‎شوند.

وی گفت: به استان فکر کنید و پروژه پردازی کنید. نمایندگان، استانداران، مدیران، شهرداران و شورای شهر را وادار کنید که هر کدام یک کار ماندگار از خود به جای بگذارند. مطالبه گری کنید، جامعه پرسش گری باشید و فشار بیاورید تا اتفاقات مثبت در لرستان رخ دهد.

سخنگوی حزب عاملان سازندگی در مورد آرایش نهایی انتخابات ریاست جمهوری گفت: به اعتقاد من در اردوگاه رقیب اتفاق مهمی رخ نمی دهد آیا که آنها فرضشان بر این است که رای آقای قالیباف و آقای رئیسی همپوشانی ارزش کم است و آقای رئیسی رای حزب الهی‎ها و نیروهای ارزشی را جذب می کند و آقای قالیباف رای آدم هایی که از فرد عملگرا خوششان می آید را جمع می کند و سیاست اصولگراها این بوده که آقای روحانی را به دور دوم بکشانند و در دور دوم ائتلاف کنند و غیر از آقای میرسلیم که کنار می روند برداشت من این بوده که اتفاق دیگری نخواهد افتاد.

مرعشی با بیان اینکه در اردوگاه خودمان هم که وظیفه روشن است و تردیدی نیست که آقای روحانی کاندیدای قاطع همه هست، تصریح کرد: آقای جهانگیری نیز کاندیدای اصلاح طلبان است و بنا به خواست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان و بر اساس توافق بین مدیر دولت اصلاحات و روحانی عضویت کرده و نقش او نیز کاملا مشخص بوده که نقش همراهی با برنامه های کلی اصلاحات و دولت است و تا کنون نیز نقش او بسیار بافایده بوده و بعد از آخرین مناظره ها تصمیمات بعدی گرفته می شود.

وی در رابطه با کابینه دوم آقای روحانی خاطرنشان کرد: به طور حتم کابینه دوم آقای روحانی جوان‎تر و شاداب تر خواهد بود آیا که روحانی امروز تجربه و شناختش از چهار سال زیاد است و به طور حتم کابینه خوبی را خواهیم داشت.

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | میلیون | ایرانی | بودجه کشور | دکتر روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs