cerealia همایش میلیون پتروشیمی سرمایه گذاری

cerealia: همایش میلیون پتروشیمی سرمایه گذاری اقتصادی سرمایه گذاری شرکت ملی پتروشیمی صنعت پتروشیمی

گت بلاگز اخبار حوادث کشف اختلاس ۷ میلیاردی مدیر سابق بانک

رئیس یکی از شعب بانکی در شهر اراک که در دوران مسئولیتش در حدود هفت میلیارد ریال اختلاس کرده بود، در تحقیقات کارآگاهان پلیس شناسایی، دستگیر و مبالغ اختلاس شده اس

کشف اختلاس ۷ میلیاردی مدیر سابق بانک

عبارات مهم : اختلاس

رئیس یکی از شعب بانکی در شهر اراک که در دوران مسئولیتش در حدود هفت میلیارد ریال اختلاس کرده بود، در تحقیقات کارآگاهان پلیس شناسایی، دستگیر و مبالغ اختلاس شده است به سیستم بانکی مسترد شد .

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سید نورالدین حسینی” مدیر پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در اینباره گفت: چندی پیش نماینده حقوقی یکی از بانک ها گزارشی در خصوص بعضی تخلفات در یک فقره پرونده تسهیلاتی در یک شعبه بانکی را به پلیس آگاهی استان اعلام کرد که بلافاصله بررسی تخصصی عنوان به تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی ارجاع شد .

وی افزود: در تحقیقات مقدماتی انجام شده است مشخص شد که مدیر سابق یکی از شعب بانکی در شهر اراک با استفاده از اسناد و مدارک صوری و غیرواقعی اقدام به تشکیل یک فقره پرونده تسهیلاتی به نام اقوام نزدیک خود کرده و مبلغ بیش از سه میلیارد ریال از وجوه دولتی به صورت غیرقانونی در قالب تسهیلات به وی پرداخت شده است هست. بعد از گذشت چندین سال شخص وام گیرنده نیز از بازپرداخت تسهیلات خودداری کرده و بدهی تسهیلاتی او بعد از گذشت چند سال به حدود هفت میلیارد ریال رسیده است .

کشف اختلاس ۷ میلیاردی مدیر سابق بانک

حسینی گفت: با شروع بررسی های کارشناسی کارآگاهان پلیس مشخص شد که در حدود سه سال قبل پرونده تسهیلاتی در این شعبه بانکی افتتاح و با تبانی و تخلفات مدیر بانک و کارمند ارزیاب شعبه، مبلغ بیش از سه میلیارد ریال تسهیلات به فردی پرداخت شده است و در این پرداخت تسهیلاتی از وقت افتتاح حساب و در زیاد اوراق تسهیلاتی مدارک و امضاهای جعلی و صوری استفاده شده است است .

وی اظهار کرد: بعد از بررسی دقیق مستندات مورد نیاز و اخذ بیانات مطلعان و متهمان پرونده مشخص شد، اتهامات اختلاس، اعمال نفوذ من غیرحق، جعل و استفاده از سند مجعول در این پرونده تسهیلاتی وارد است .

رئیس یکی از شعب بانکی در شهر اراک که در دوران مسئولیتش در حدود هفت میلیارد ریال اختلاس کرده بود، در تحقیقات کارآگاهان پلیس شناسایی، دستگیر و مبالغ اختلاس شده اس

حسینی گفت: در ادامه تحقیقات پلیس، مدیر سابق بانک و کارمند ارزیاب شعبه احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند و آخر بعد از تکمیل تحقیقات و اثبات کامل جرم، پرونده به دادسرا گزارش شد .

به گفته وی، با تکمیل تحقیقات آخر متهمان چون راهی جهت فرار از تعقیب و عدم استرداد بیت المال نداشتند، بلافاصله نسبت به تسویه کل بدهی خود به مبلغ تقریبی هفت میلیارد ریال به سیستم بانکی اقدام کردند و پرونده تشکیلی جهت ادامه پیگیری در اختیار مراجع قضائی قرار داده شد .

کشف اختلاس ۷ میلیاردی مدیر سابق بانک

واژه های کلیدی: اختلاس | پرونده | تحقیقات | تسهیلات | استفاده | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs